Zabieg fizjoterapeutyczny -elektroterapia

Fizykoterapia polega na leczeniu chorób fizycznych i urazów za pomocą urządzeń medycznych, technik manualnych, różnych ćwiczeń a także innych środków. Obecnie istnieje wiele odmiennych metod i terapii leczenia , które są dostępne w masaż Ostrzeszów ludzi z urazami układu mięśniowo-szkieletowego, problemami sercowo-naczyniowymi, neurologicznymi oraz wieloma innymi schorzeniami. W tym artykule przedstawiamy Państwu różnorodne techniki wykonywanych teraz zabiegów z dziedziny fizjoterapii.

Zabieg fizjoterapeutyczny – elektrostymulacje

Elektrostymulacja to proces stosowany od dziesięcioleci w celu udzielenia pomocy ludziom z stałym bólem. Elektrostymulacja wysyła do ciała prąd o małym natężeniu przez elektrody i pomaga stymulować obieg krwi a także zmniejszać stany zapalne.

Masaż-zabieg fizjoterapeutyczny

Fizjoterapia to rodzaj masażu, który koncentruje się na określonej części ciała pacjenta. Niektóre z popularnych rodzajów to masaże głowy, szyi, pleców a także stóp. Terapeuta za pomocą rąk masuje obszar i gwarantuje ulgę w wielu objawach bólowych.

Laseroterapia to rodzaj fizjoterapii, który można stosować w leczeniu bólu oraz stanów zapalnych w wielu różnych stanach. Zabieg ten polega na wysyłaniu laserowych impulsów poprzez skórę do tkanek, tworząc energię, która ma wspomagać wzrost oraz gojenie komórek.

Istnieje mnóstwo powodów, dla których pacjenci mogą być zainteresowani leczeniem fizjoterapeutycznym. Być może cierpią na długotrwały ból, kłopoty z mięśniami, a czasem nawet na depresję albo niepokój. Bez względu na przyczynę, w poniższym artykule przyjrzymy się niektórym dostępnym sposobom leczenia oraz technologii, która jest wykorzystywana do ich zapewnienia.

Zabieg fizjoterapeutyczny -ultradźwięki

Ultradźwięki mogą ujawnić skrzepy krwi, złamania a to nie wszystko. Fale ultradźwiękowe są przesyłane z sondy, która jest przesuwana po ciele pacjenta. Fale odbijają się od tkanek i wracają do maszyny, tworząc obraz wnętrza ciała pacjenta na ekranie komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top