istoria tworzenia programów mobilnych

Funkcje programów mobilnych cały czas się rozwijają. Przy takiej ilości nowych funkcji wydaje się, że zmianie ulega również przyszłość marketingu.

Funkcje w aplikacjach mobilnych

– Rzeczywistość rozszerzona (AR) – to technologia, jaka umożliwia użytkownikom przeglądanie obrazów , które generowane są komputerowo za pomocą smartfonów lub tabletów. To sposób dla korporacji na tworzenie interaktywnego doświadczenia, które jest możliwość zobaczyć za pomocą kamery sprzętu i rozszerzyć na świat rzeczywisty.

– Rzeczywistość wirtualna (VR) – Technologia ta umożliwia użytkownikom interakcję z wirtualnymi, cyfrowo wykreowanymi środowiskami za pomocą zestawów słuchawkowych i wielu innych sprzętów. Jest używany przez niektóre spółki jako sprawdzony sposób na podniesienie świadomości przedsiębiorstwa i zaangażowania klientów.

– Rozpoznawanie głosu – To program służący do rozpoznawania głosu, szeroko używane w mobilnych aplikacjach, takowych jak Cortana, Siri.

Aplikacje mobilne to nie tylko sposób na pozostanie w kontakcie z dobrymi przyjaciółmi i członkami rodziny, ale również na odkrywanie zupełnie nowych rzeczy. Wraz z rosnącą liczbą urządzeń mobilnych istotne jest, by korporacje posiadały także swoją aplikację mobilną.

W ostatnich paru latach nastąpił niemały wzrost wykorzystania aplikacji mobilnych. Według Statista do dwa tysiące dwudziestego roku na świecie będzie nieco ponad dwa miliardy aktywnych użytkowników mobilnych aplikacji. Wynika to częściowo ze szybkiego wzrostu ilości tabletów oraz telefonów, które to ludzie noszą zawsze ze sobą.

Programy mobilne są coraz bardziej popularne wśród nas, bo proponują wygodę i łatwy dostęp, niezależnie od tego gdzie jesteś. Potrafią pomóc Ci śpiesznie odszukać potrzebne w danej chwili informacje a także znacznie ułatwić Ci życie, zapewniając szybkie rozwiązanie Twoich problemów albo potrzeb.

Najczęstsze i największe błędy , które są popełniane w trakcie tworzenia aplikacji.

Najczęściej popełniane błędy w trakcie tworzenia aplikacji to nieuwzględnianie potrzeb użytkownika i nieprzeprowadzanie testów aplikacji.

Pierwszym poważnym błędem jest tworzenie aplikacji bez uwzględniania wymagań klienta. Następnym poważnym błędem jest nie testowanie programów. Testowanie pomaga twórcom zidentyfikować możliwe kłopoty z tworzoną aplikacją przed jej udostępnieniem, żeby zapobiec bardzo wielu problemom tak dla Ciebie, jak i dla klientów.

Posiadacze firm popełniają wiele błędów podczas tworzenia programów. Oto 5 najważniejszych błędów, których powinno się unikać za wszelką cenę: Nie myślenie o doświadczeniu użytkownika, Nie uwzględnienie żywotności aplikacji, Wybór złej platformy do rozwoju, Skupienie się na zbyt wielu funkcjach, Nie testujesz stworzonej przez siebie aplikacji.

Z jakiego powodu warto stworzyć aplikację dla biznesu?

Żyjemy w cyfrowym świecie przez co coraz trudniej jest przyciągnąć uwagę klientów. Korporacje używają obecnie aplikacji, żeby zaznaczyć swoją obecność na rynku. Pisanie aplikacji jest uważane za jedną z najkorzystniejszych decyzji dla każdej spółki. Zwiększa świadomość marki, poprawia wrażenia kontrahentów a także zwiększa dochody.

Profity z tworzenia programów dla biznesu obejmują:

– podniesienie świadomości przedsiębiorstwa

– bardzo dobre doświadczenie nabywcy

– zwiększenie przychodów

Link: akademiadevops.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top