Dobry trener personalny powinien nie tylko mieć pojęcie o tym, jak przystosować plan ćwiczeń do osobistych potrzeb organizmu.

Personalne treningi są na terenie Rzeczpospolitej Polskiej widziane z reguły jako ekstrawagancja, fanaberia albo wyłącznie dla ludzi o wysokich zarobkach. Jednakże każdy klub fitness oferuje możliwość zasięgnięcia z usługi takiej jak trener personalny, a w dużych miejscowościach tworzone są specjalne kluby treningu z trenerem personalnym. Dużo ludzi z nich korzysta, co prowadzi do minimalizacji cen a także przyciągnięcia do pracy kolejnych trenerów personalnych.

Zagadnienie treningu personalnego to niezmiernie rozległe spektrum, które zakłada już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do każdego klienta. Z całą pewnością zasadniczą kwestią jest chęć poprawy sprawności ruchowej oraz dodatkowo prezencji sylwetki. Mamy więc do czynienia z obowiązkiem przygotowania planu treningowego i konsultacji które związane są z właściwym żywieniem. Znakomity trener powinien nie tylko wiedzieć, jak przystosować plan ćwiczeń do indywidualnych potrzeb organizmu, ale głównie umieć właściwie motywować kontrahenta, a potem niewielkimi kroczkami wyznaczać mu kolejne cele które powinien osiągnąć. Należycie przeprowadzony trening oddziałuje nie tylko na samo ciało, ale również na umysł. Umożliwia rozładować nagromadzone emocje, złość, jak i pobudzić do pozytywnego działania.

Bardzo wielu trenerów personalnych opowiada, że ich praca z ludźmi trwa przez całą dobę. Po skończeniu indywidualnego treningu, przykładowo trwającego 60 minut, nie kończy się ich praca, dlatego, że klient powinien zamienić aktualny tryb życia na zdrowszy. Personalny tren powinien mieć stały kontakt z klientem, doradzać mu także poza treningiem w klubie. Da się to uczynić, np. poprzez wyznaczanie dodatkowych aktywności fizycznych, jak również edukację w celu należytego odbierania sygnałów które daje nam nasze ciało.

Całościowy pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym także u sportowców zapewni trener personalny Katowice W takiej sytuacji specjalny program szkolenia jest przeprowadzany przez sportowców praktyków, najczęściej fachowców w swoich dziedzinach. Rzecz jasna im mocniej doświadczony i utytułowany trener, tym wyższa jakość oferowanych usług, niemniej jednak również wyższe koszta. Dlatego też trenera powinno się dobrać do własnej indywidualnej sytuacji życiowej oraz własnych ambicji. Sporo uzależnione jest od tego, co mamy zamiar osiągnąć i w jak krótkim czasie. Trzeba jednak bardzo uważać, ponieważ koszty treningów personalnych są różne i niekoniecznie tak jest, że niższa cena oznacza organizowanie treningu poprzez mało doświadczonego trenera osobistego.

Jeśli koszty treningu personalnego są dla nas za duże, można spróbować je zminimalizować poprzez skorzystanie z propozycji całych pakietów treningowych. Wykupujemy wtedy z góry serię treningów, przykładowo 10 albo 20, co jest o wiele tańsze a także może mobilizować Nas do dalszego działania. Jeśli i tak trzeba płacić za trening… Możemy również uprawiać sport w dwójkach albo grupach, przeważnie do czterech ludzi. Nie możemy wtedy oczekiwać, że trener przygotowania motorycznego będzie całkowicie skupiony tylko na Nas, ale koszt takiej usługi często może wynosić wręcz około trzydzieści procent wyjściowej kwoty. Jednocześnie w ten sposób zdołamy osiągać podobne efekty, co osobiście. Musimy mieć wyłącznie chęć do pozytywnych przemian w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top