Patek Philippe jest czymś znacznie większym niż jedynie fascynującym projektem a także designem

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich firm. Nazywa się go twórcą najbardziej wykwintnych a ponadto najdroższych zegarków na całym świecie. Zegarek marki Patek Philippe łączy w sobie luksus, wysokiej jakościnajlepszej jakości rzemiosło a także też wielopokoleniową tradycję, która także stanowi istotny fundament firmy. Poza tym zegarki te są znakomitą lokatą kapitału, ponieważ ich kwota jest bardzo wysoka. Firma Patek Philippe zalicza się do niewielkiej grupki firm na świecie, jakie przez cały czas swojej działalności są samodzielne.

Tą firmę już od ponad wieku posiada ta sama rodzina.Prawie wszystkie części , które budują zegarek firmy Patek Philippe są samodzielnie a także własnoręcznie tworzone bez przerwy przez tego samego szwajcarskiego producenta. Te wszystkie elementy powodują, iż zegarki tej właśnie marki stanowią niewiarygodnie istotną pozycję w kolekcji każdego miłośnika wyjątkowych zegarków. W ofercie towarów Patek Philippe podziwiać możemy aż ponad dwieście różnorodnego typu modeli luksusowych zegarków. Odróżniają się m.in. funkcjami, kolorami czy wzorami. Ich typ możemy scharakteryzować bardziej jako konserwatywny aniżeli charakter innowacyjny i nieszablonowy. Jeżeli chodzi o materiał wykonania bransolet oraz kopert, w w Patek Philippe dominuje białe, żółte, różowe złoto, jak i bardzo kosztowny, jakim jest na pewno platyna. Czasem zdarza się, że konstruktorzy firmy Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najpopularniejszych kolekcji Patek Philippe należą Calatrava oraz Nautilus. Calatrava dołączyła do oferty w 1932 roku. Charakteryzuje się ona prostoliniową, klasyczną formą, dla której niezwykłą inspiracją był styl Bauhaus.Nazwa Calatrava jest nawiązaniem do krzyża liliowego. W średniowieczu ten krzyż był wykorzystywany przez zakon rycerski, który to wywodził się z Calatravy. Ten właśnie symbol służy również za logo marki Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce zegarka wyprodukowanego przez Patek Philippe. Nautilus z kolei wyróżnia się swoim sportowym a także dynamicznym wyglądem. Tego rodzaju design wykonany został przez bardzo dobrze znanego projektanta Géralda Genty. To właśnie ten geniusz zaprojektował klasyk taki, jak np. Audemars Piguet Royal Oak. Marka Patek Philippe jest czymś o wiele więcej niż wyłącznie ciekawym projektem i dizajnem. Przedsiębiorstwo pokazała swoje możliwości podczas przedstawiania takich kolekcji, jak np. Grandes Complications, czy Complications. ZnajdziemyOdnajdujemy w nich egzemplarze z wieloma niezwykłymi detalami oraz funkcjami takimi jak mechanizm bijący, tourbillon, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak i funkcja czasu światowego.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe ich funkcjonowania na światowym rynku, wliczane są do najbardziej kosztownych a ponadto do najlepszych na świecie. Z ciekawostek można wspomnieć, iż w roku tysiąc dziewięćset trzydziestym trzecim marka ta ustanowiła rekord, podczas gdy skonstruowała oraz sprzedała amerykańskiemu bankierowi Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany na tamte czasy kieszonkowy zegarek, który miał aż 24 funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w 1999 roku na aukcji w Nowym Jorku za ogromną sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top