Prawnik musi znaćwręcz wszystkie przepisy na pamięć.

Niewątpliwe jest to, że studia prawnicze są niewiarygodnie ciężkie. Szczególnie w państwie takim jak Polska, w którym prawo ulega zmianom parę razy w roku. Prawnik, który w dziedzinie prawa ma być ekspertem musi znać przepisy dosłownie na pamięć. Po studiach prawniczych, świeżo upieczony student musi uzyskać aplikacje a także zdobyć wiedzę praktyczną. Zastanawiasz się czasem nad hierarchią w prawniczym świecie?

Nie każdy prawnik rozwiąże Twój problem. W prawniczym świecie jest pewna hierarchia, jaką każdy powinien pamiętać. Tak więc ją przedstawiamy! Prawnikiem jest zostaje ta osoba, która ukończyła studia, zdobyła aplikacje, pozytywnie zdała test a także została dodana do odpowiedniego rejestru zawodowego. Do osób, które mogą używać tytułu prawnika należą: – radca prawny (świadczy usługi prawne dla businessmanów, klientów prywatnych poprzez przygotowywanie różnorodnego rodzaju dokumentów, przygotowuje za swojego klienta wszelkie pisma potrzebne do procesu, odpowiada na pisma sądowe a także urzędowe, sporządza niezbędną dokumentacje, itd.), – adwokaci (reprezentują interes swoich własnych klientów w sądzie oraz w urzędach), – notariusz odpowiada za spisywanie testamentów, umów spółek prawa handlowego, sporządza akty notarialne nabycia domów i mieszkań, przekazywania darowizn, itp., – sędzia, – prokurator.

Właściwie każdy wykwalifikowany prawnik ma inne uprawnienia. W zależności od kłopotu, nawet gdy pójdziemy do znajdującej się w pobliżu kancelarii prawnej, z pewnością każdy z wcześniej wymienionych prawników chętnie pomoże nam rozwiązać nasz kłopot albo pokieruje nas do właściwej osoby.

Źródło: adwokat Kępno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top