Dokumenty powinny posiadać swoje miejsce.

Wszelkie dokumenty to bardzo ważne rzeczy, które należy należycie przetrzymywać. Powinny posiadać własne miejsce, jeżeli mamy je u siebie w domu. Ciekawym rozwiązaniem tej sytuacji jest metalowa szafa na dokumenty. Tego typu szafy metalowe są efektywne a ponadto nadają pomieszczeniu estetykę.

 

Jeśli jesteśmy zmuszeni ważne dokumenty trzymać w domu, to na pewno będzie nam zależeć na tym, aby właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Jeżeli jednak pracujemy w biurze a nie w domu to wtedy wyjściem z tej sytuacji, jest szafa na akta. Nie ma znaczenia, czy przetrzymujemy dokumenty w domu, czy też w w naszym biurze bardzo istotną sprawą jest, by chronić je przed różnymi czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Warto też dodać, że tego typu szafy na akta są najlepszą pomocą przy organizacji naszej pracy. Nie musimy marnować czasu na szukanie papierów po różnorakich miejscach, lecz posiadamy w konkretnej szafce cały plik potrzebnych nam papierów. Klasyczny model takiej szafki zawiera, aż 4 półki, ale jeśli chcemy można zamówić tego typu szafy większych rozmiarów. Ponadto szafka na akta ma również możliwość dorobienia szuflad lub wysuwanych półek.

 

Jest wyjątkowo elastycznym przedmiotem, jeżeli mówimy o funkcjonalności. Można dokręcać je do siebie, czym istotnie zwiększamy pojemność na przechowywanie ważnych dokumentów… szafy metalowe do biura mogą stać na podłodze, lecz też mamy możliwość je powiesić na ścianie. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu chcemy je umiejscowić, Trzeba takie szafy umiejscowić w taki sposób, abyśmy swobodnie sięgać do dokumentów. Zaletą takowych szaf, jest także, to, iż mogą być wodoodporne, jak również ognioodporne. W większości takie typy szaf metalowych sprawdzają się w bankach bądź biurach prawniczych. Nie ma jednak zakazu na trzymanie metalowej szafki w naszym prywatnym mieszkaniu, tak więc, jeżeli mamy zamiar chronić ważne dokumenty, przed potencjalnym pożarem, to możemy taką szafę u siebie także ulokować. Zazwyczaj wyróżnia się cztery modele szaf metalowych na przechowywanie akt.

 

Pierwszym modelem jest klasa A typ jeden, do tej kategorii zaliczamy szafki ze stalowej blachy, na ważne papiery w każdym biurze, drzwi otwierane 90 stopni. Szafy z kategorii A mogą posiadać zamek szyfrowy lub elektroniczny. Typ drugi to bardzo często szafki, które znajdują się w urzędach czy kancelarii. Charakteryzuje je to, iż mają grubsze ściany aniżeli w zwyczajnych szafach. Typ trzeci to przede wszystkim szafki na dokumenty tajne. To szafy dwupłaszczowe. Ma zamek szyfrowany mechaniczny, w dodatku tego rodzaju szafka zabezpieczona jest przed prześwietleniem przez osoby trzecie. Typ 4 takich szaf to szafy pancerne metalowe. Ta grupa ma dodatkowe zamki, wewnętrzne skrytki. Posiada też wszelkie zabezpieczenia z typów trzy. Także wybór jest olbrzymi, trzeba tylko zastanowić się jaki typ szafy metalowej jest nam najbardziej potrzebny. Koszty takich szaf znajdują się w przedziale od czterystu pln po 2500 tysiące.

 

Wszystko zależy od tego, jaki model metalowych szaf postanowimy wybrać oraz jaka jej wielkość jest nam w danej chwili potrzebna. Podczas projektowaniu biura dobrze jest na początku wygospodarować miejsce na takie meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top