Pięknym miastem na Śląsku jest Bytom.

Zbliża się słoneczny okres wakacji, dni coraz dłuższe oraz cieplejsze. A co za tym idzie coraz więcej czasu wolnego. Większość ludzi stara się planować swójdługo wyczekiwany urlop oraz myśli, gdzie może pojechać a także coś pozwiedzać. Niektórzy decydują się na standardowy środek transportu, tzn samochód, zaś inni samolot lub bus. Każda forma transportu posiada swoje wady a także zalety rozpoczynając od kosztów paliwa, zaś kończąc na cenach biletów.

 

Zazwyczaj decydujemy się na popularne kierunki letnich wakacji, tj. Hiszpania, Grecja, Chorwacja a także Włochy. Cudowne plaże, ciekawa kultura i zabytki, ciepli ludzie czy pogoda. Choć nie każdy z nas chce jechać na wakacje daleko od miejsca zamieszkania. Niektórzy z nas wolą urlop nad polskim morzem, z górami albo pobliskimi jeziorami. Możliwe, że ceny wakacji od razu są mniejsze, ale nie zawsze idzie to w parze z gorszymi warunkami. Zazwyczaj jest nawet na odwrót. Musimy tylko dobrze poszukać!

 

Jeżeli kochamy podróżować po Polsce to ciekawym kierunkiem będzie Śląsk. Najbardziej popularnym miastem na śląsku, są na pewno Katowice. Bardzo łatwo tutaj dojechać samochodem albo dolecieć samolotem, ale działa też wynajem busów Katowice. Znakiem Katowic jest spodek, z pewnością najbardziej rozpoznawalny obiekt w województwie śląskim, jeżeli nie w całej Polsce. Oficjalne otwarcie konstrukcji miało miejsce w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tamtego momentu, co roku spodek gości miliony ludzi. Organizowane są różnego typu eventy e-sportowe, sportowe, koncerty czy spotkania biznesowe.

 

Warto pamiętać, że to właśnie w katowickim spodku odbywały się koncerty takich osób jak: Pearl Jam, Deep Purple, Green Day, Jean Michael Jarre, Procol Harum, Mike Oldfield. A w dwa tysiące siedemnastym r. w Spodku miała miejsce największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję stu siedemdziesięciu trzech tysięcy widzów. Jeśli jesteśmy już w Katowicach to trudno nie zahaczyć o Rynek. To jeden z głównych placów Śródmieścia Katowic. Wszystkie zabudowania przy placu były wznoszone od połowy dziewiętnastego wieku. W latach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej część tych kamienic wyburzono, by mogły powstać tu innowacyjne budynki usługowe. Na dzień dzisiejszy również znajdziemy tutaj całe mnóstwo ławek, żeby usiąść oraz odpocząć jak również fontannę, która robi niesamowitą atmosferę. Powinniśmy jeszcze zwrócić uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. Jest to budowla z pierwszej połowy dwudziestego wieku wieku. Jest to największa polska katedra, chociaż w pierwotnych planach miała mieć sporo wyższą wieżę, na co nie zgodziły się władze. Na dzień obecny znajduje się przy ulicy Wita Stwosza.

 

Ładnym miastem jest także Bytom. To miasto znajduje się między Chorzowem i Tarnowskimi Górami. Co ciekawe Bytom, posiada 2 rynki, a nie jak to zwykle bywa w miastach tylko 1. To najstarsza atrakcja dla turystów. W Bytomiu jest również Park Miejski, która zachwyca swoim wyjątkowym krajobrazem. Ten park został założony na samym początku XIV wieku, a dokładnie w 1840 roku. Park na dzień dzisiejszy zajmuje 43 hektary i przyciąga mnóstwo turystów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top