Najbardziej wpływowym elementem przy wyborze naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest zasobność portfela.

Wybór miejsca, gdzie będziemy mieszkać, jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy. Czasy w których żyjemy się zmieniły dlatego nie jest to już jeden wybór na całe nasze życie, jeżeli coś nam się nie do końca spodoba, zawsze będziemy mogli pomyśleć o przeprowadzce, czasami przeprowadzka jest niestety znacznie bardziej kłopotliwa aniżeli pierwszy zakup, zwłaszcza jeżeli dana nieruchomość obarczona jest hipoteką. Z tego też powodu zakup lokalu mieszkalnego czy jednorodzinnego domu powinien być zawsze dobrze przemyślany. Nie może być kwestią impulsu. W zależności od oczekiwań klientów rynek wychodzi nam naprzeciw z wachlarzem różnych budynków mieszklanych: domy wolnostojące, domy wielorodzinne, tzw. „bliźniaki”, szeregówki.

Gdzie nabyć mieszkanie?

Nasza decyzja zależy od bardzo wielu zmiennych, składają się na nie liczba członków w rodzinie, nasze prywatne potrzeby, to czy pragniemy mieszkać w mieście, czy też naszym marzeniem jest spokój i cisza. Jednakże bezkonkurencyjnymelementem podczas wyboru naszego przyszłego miejsca zamieszkania jest na pewno zasobność naszego portfela. Niestety bardzo dużo ludzi, szczególnie młodych, którzy dopiero co zaczynają żyć na własny rachunek często nie stać na zakup nieruchomości za gotówkę. Dlatego też młodzi ludzie bardzo często biorą kredyt. Jeśli zdecydujemy się na mieszkanie, za którego cena nie jest bardzo duża (przetargi komornicze, spółdzielcze, lokale do remontu) kredyt na nasze mieszkanie, który będziemy brać może być kredytem gotówkowym. W tej sytuacji jednak musimy mieć na uwadze, iż kwota tego kredytu jest nieduża oraz że najprawdopodobniej wystarczy jedynie na zakup lokalu mieszkalnego. Zaś mieszkanie to nie tylko puste pokoje, należy je jeszcze za coś wyposażyć co najmniej w najbardziej niezbędne sprzęty. Z drugiej strony nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, zaś tego typu kredyt uzyskamy na najwyżej osiem lat. Jest to dużo bezpieczniejsza możliwość niż zobowiązanie na lat np. trzydzieści. Koszty domów lub apartamentów niestety nie są tak niskie, jak koszty mieszkań w wielorodzinnych domach albo blokach z płyty, wobec tego tutaj najlepszą i jedyną opcją jest https://capiterum.com/kredyt-na-mieszkanie.

Kredyt na dom

Najczęściej tego typu zobowiązanie jest zaciągane nie tylko i wyłącznie na długie lata, lecz przede wszystkim, dopóki nie zostanie on spłacony, dana nieruchomość jest własnością banku. Dlatego zaciągnięcie kredytu hipotecznego powinno być naprawdę porządnie przemyślane. Z drugiej jednak strony spłata tego kredytu rozciągnięta na lata powoduje, że te raty nie są bardzo duże. Koszt raty plus czynszu możemy porównać do opłaty za wynajem, a jesteśmy na swoim, co z pewnością jest bardzo dużym plusem! By zdobyć taki kredyt, często potrzebne jest min. 10% naszego wkładu.

 

Jednak nad kredytem hipotecznym warto się zastanowić, chociażby dlatego, iż kwota jaką możemy pożyczyć jest znacznie większa niż w przypadku kredytu gotówkowego, co umożliwi nam nie tylko zakup danej nieruchomości lecz także bez przeszkód ją odremontować, czy właściwie wyposażyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top