Szybkość sieci zmieniała się wraz z biegiem lat.

Dość szybki internet to na pewno coś, na czym bardzo zależy wszystkim , którzy korzystają z takiego udogodnienia. Prędkość internetu zmieniała się wraz z biegiem lat. Kiedy jeszcze kilkanaście lat wstecz uzyskaliśmy tego typu udogodnienie, byliśmy zmuszeni zaspokoić się taką prędkością, która teraz mogłaby wywołać u nas wybuch śmiechu, lub… złość. Niemniej jednak poradziliśmy sobie z tym. Co już zostało powiedziane, na przestrzeni tych lat dostawcy internetu prześcigali się w ofertach szybkości sieci, żeby uzyskać jak najwięcej kontrahentów. W dzisiejszych czasach sieć działa z szybkością światła, tym samym sprawiając, że chociażby nasza zdalna praca ma możliwość być wykonywana niezwykle prędko w krótkim czasie.

Co ciekawe, jeśli chcielibyśmy, mamy możliwość poszperać w sieci internet informacji na temat prędkości naszego łącza internetowego wprowadzając hasło speed test. Po przekierowaniu na odpowiednią witrynę i kliknięciu znaczku start zostanie sprawdzona szybkość naszego łącza internetowego. Warto choćby z czystej ciekawości zobaczyć na jakim obecnie poziomie jest prędkość własnego połączenia a także raz na jakiś czas to kontrolować, o ile posiadamy takową możliwość i trochę nas to interesuje.

Dla osób, którzy informatyką zajmują się hobbistycznie, lub zawodowo sprawdzanie tego typu informacji jest po prostu oczywista. Jednak niektórzy z nas możliwe, że przenigdy nie słyszeli czym jest speed test oraz do czego służy. Kiedy tak jest, warto rozszerzyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Więcej: http://www.gromaniak.pl/jak-zmierzyc-predkosc-internetu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top