Założeniem inteligentnego domu jest zmaksymalizowanie funkcjonalności a także komfortu domu.

Dom jest bardzo ważnym miejscem dla nas. Wracamy do niego po pracy, w domu śpimy i odpoczywamy, przyjmujemy gości i wychowujemy kolejne pokolenia. Nasz dom może być standardowąprostą standardową budowlą, lub może być to inteligentny dom urządzenia. Podstawowym założeniem domu inteligentnego jest zmaksymalizowanie komfortu a także jego użyteczności. Oraz gwarancję, wysokiego bezpieczeństwa i równocześnie ograniczenie wydatków utrzymania domu, jak przykładowo ograniczenie rachunków za elektryczną energię. Znaczy to, że taki dom wyposażony jest w systemy a także urządzenia najnowszej generacji a obsługa tych urządzeń odbywa się automatycznie. I tak inteligentny dom ma narzędzia, które reagują na różnego rodzaju polecenia domowników, a następnie dane urządzenie wykonuje polecenie.

 

Jak to możliwe? Fundamentem jest połączenie wszystkich przedmiotów w jedną sieć, które to komunikują się pomiędzy sobą a także z jakimi komunikować będą się mogli mieszkańcy. I tak np. mieszkańcy mają możliwość zmieniać natężenie oraz kolor oświetlenia, zmieniać temperaturę w pomieszczeniu, włączać oraz wyłączać urządzenia elektryczne a także robić jeszcze dużo innych rzeczy, ponieważ wyżej wymienione były wyłącznie przykłady. Równocześnie większość z wymienionych czynności mają możliwość wykonywać również wówczas, gdy są gdzieś na mieście.

 

Na dom inteligentny składa się nie jedno urządzenie, lecz mnóstwo różnych urządzeń, jak na przykład różne sprzęty elektryczne, oświetlenie, czujniki dymu, gazu, temperatury, ogrzewanie, system alarmowy i jeszcze inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top