Światłowody przenoszą impulsy światła diodowego lub laserowego.

Tani internet który powszechnie nazywany jest internetem światłowodowym albo po prostu ,światłowodem”, to szerokopasmowe połączenie, które może osiągać szybkość do dziewięciuset czterdziestu Mb/s, przy nieznacznym czasie opóźnienia. Technologia stosuje kabel światłowodowy, jaki w wstrząsający sposób ma możliwość przesyłać informacje z prędkością około 70% szybkości światła. Przy tym kable światłowodowe nie są tak podatne na trudne warunki pogodowe jak inne typy kabli, co pomaga zminimalizować spowolnienia.

 

Jest też odporny na zakłócenia elektryczne. Światłowodowy internet to złożona technologia, która pozwala na przesyłanie informacji w postaci światła, a nie energii elektrycznej. Na tę zaawansowaną technologię składa się dużo elementów, lecz 2 kluczowe szczegóły to światłowody i tak zwana ,ostatnia mila” sieci światłowodowej. Światłowody są maleńkie – posiadają mniej więcej 125 mikronów średnicy albo są nieco większe niż ludzki włos. Dużo z tych włókien połączonych jest w wiązki, budując kable (nie możemy tego mylić z kablami koncentrycznymi, które są wykonane z miedzi). Światłowody przenoszą impulsy światła diodowego albo laserowego wzdłuż linii, przesyłając informacje w binarnej formie.

 

Bardzo szybki internet Netia jest bardzo polecany wśród klientów. W krajach wysoko rozwiniętych linie światłowodowe zastąpiły długo używane linie miedziane już lata temu, budując rdzeń albo ,kręgosłup” naszych obecnych sieci internetowych. Dopiero od niedawna bardziej korzystne stało się instalowanie światłowodów niż linii miedzianych. Zatem, wraz z rozwojem technologii, sieci światłowodowe błyskawicznie się rozwijają w aglomeracjach a także docierają bezpośrednio do naszych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top