Bardzo przesuszone części skóry mogą się łuszczyć.

Sucha cera to taki typ skóry, jakiej wyraźnie brakuje nawilżenia. Jej powierzchni brakuje gładkości. zdecydowanie bliżej jest jej do nieregularnej i chropowatej skorupki, jaka jest bardzo nieprzyjemna w dotyku. Wyraźnie przesuszone partie skóry mogą się także łuszczyć. Najczęściej mamy z tym do czynienia na brodzie i w okolicach skrzydełek nosa. Taką cerę łatwo można podrażnić, zatem w tym przypadku zalecane jest używanie bardzo delikatnych oraz przebadanych dermatologicznie środków do pielęgnacji.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnowania skóry suchej, delikatnej oraz wrażliwej, z całą pewnością będą tutaj idealnym wyjściem. Warto szukać ich jednak w konkretnych punktach. Niektóre drogerie posiadają na pewno oddzielne działy z środkami naturalnymi, natomiast dużo większą ich liczbę mamy możliwość kupić przeszukując internet, punktach zielarskich oraz sklepach z produktami naturalnymi. Poszukując produktów do pielęgnowania skóry suchej, z pewnością powinno się patrzeć na ich skład i zwracać na to wyjątkową uwagę. Powinny być w nich zawarte składniki o działaniu zarówno natłuszczającym i nawilżającym, jak również o działaniu ochronnym.

 

Dobry środek do cery suchej musi zabezpieczać ją przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, czyli powinien zawierać wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew temu co się mówi taką ochronę powinno się zagwarantować swojej skórze nie tylko i wyłącznie w trakcie letniej wycieczki, ponieważ mimo tego, iż wiosną i latem słońce rzeczywiście dokucza nam najbardziej a także ma najsilniejsze działanie, to jednak nie można stwierdzić, że cudem jesienią czy zimą przestaje ono wpływać na skórę. Nawet jeśli nie odczuwamy tego na co dzieńtrzeba zdawać sobie z tego sprawę. Nadmierne opalanie naszej skóry nie jest dla niej dobre. W szczególności właścicielki oraz posiadacze suchej skóry muszą codziennie stosować produkty z filtrem, które gwarantują skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Kosmetyki naturalne dla mężczyzn coraz częściej uzupełniane są tego typu związkami, ponieważ faceci również przejmują się wszakże swoim wyglądem zewnętrznym a także próbują go na bieżąco poprawiać. Kosmetyki do suchej cery powinny również ochraniać tę skórę przed różnymi innymi czynnikami, nie tylko tymi atmosferycznymi oraz nie tylko i wyłącznie powiązanymi z działaniem słońca.

 

Na mocno wysuszona skórę źle działają również te substancje, które naturalnie występują w powietrzu oraz środowisku. Tak samo złym, a nawet trochę gorszym oddziaływaniem na cerę wykazują się tzw. wolne rodniki. Należy się przed nimi chronić i ograniczać ich dostęp do skóry, w czym bardzo pomagają kosmetyki naturalne wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina E lub witamina A oraz C czy też selen lub cynk.

 

Zimą powinniśmy także dodatkowo natłuszczać naszą skórę, ażeby w ten sposób jeszcze bardziej ją ochronić. Dzięki tym działaniom nie będzie ona tak wrażliwa na niszczące oddziaływanie silnego wiatru czy mrozu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top