Kadra DPS-u zajmie się naszym bliskim na bardzo wysokim poziomie.

Dom opieki, dom seniora, albo dom pomocy społecznej to jednostka, jaka oferuje całodobową opiekę osobom jej wymagającym ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Czasami zdarza się tak, iż nawet pozornie młodzi ludzie mają bardzo trudne wypadki, w wyniku których stają się w dużym stopniu niepełnosprawne, a najbliższym osoby, która uległa wypadkowi brak jest profesjonalnego wyposażenia lub umiejętności do tego, żeby mieć możliwość ciągle być z nią. Jedynym wyjściem okazuje się wówczas umieszczenie poszkodowanego w tego rodzaju ośrodku.

 

Taka sama sytuacja tyczy się ludzi w podeszłym wieku, które miały wylew lub zawał. Zdarza się, że choroba ma łagodny przebieg zaś chory prędko wraca do sił, a czasem po pobycie w szpitalu wymaga opieki fachowej, jakiej rodzina zapewnić nie może. Wtedy jedyne rozwiązanie to umieszczenie chorego w Dom Opieki. W tego typu placówce mogą wszakże znajdować się osoby i młode jak również o wiele starsze. Nigdy bowiem nie wiemy, co nam się przytrafi a także jakie okażą się konsekwencje tych zdarzeń. Z całą pewnością nikt nie chce być bardzo chory nawet już do końca swojego życia, ale na to nie zawsze mamy wpływ. Właśnie z tego powodu funkcjonują tego rodzaju placówki, żeby najbliższa rodzina osoby, która niespodziewanie a także możliwe, że nieodwracalnie zachorowała, miała zagwarantowaną opiekę, której nie byłoby możliwości zapewnić samemu.

 

 

Takiego rodzaju decyzja jest na pewno wyjątkowo bolesna, ponieważ przecież ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy całe nasze życie, choruje na tyle poważnie, tymczasem my nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani sprzętu do opieki nad tą osobą na poziomie jaki jest wymagany. Personel domu opieki nad osobami starszymi albo niepełnosprawnymi z całą pewnością zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, bo taka jest główna funkcja i przeznaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top