Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie kamieniarskim powstają elementy budowlane.

Praca jest aktywnością mającą na celu wykonanie jakiegoś dobra. Wykonywaną przez ludzi pracę dzieli się na pracę fizyczną i pracę umysłową. Praca fizyczna polega na wykorzystaniu swoich mięśni do wykonania jakiejś czynności.
Przeważnie jest to ciężka albo bardzo ciężka praca, jak przykładowo wtedy, w momencie gdy miejscem pracy jest zakład kamieniarski. Branża kamieniarska jest rzemiosłem , które polega na na wydobywaniu kamienia, jako materiału a także jego późniejszej obróbce. Taki surowiec po odpowiedniej obróbce zostanie wykorzystany do stworzenia różnorakich przedmiotów zarówno o charakterze użytkowym jak również ozdobnym. Robota w kamieniołomach z pewnością należy do najcięższych prac fizycznych. Tak więc przyszły pracownik powinien charakteryzować się dobrym zdrowiem a także znakomitą kondycją fizyczną, jak i musi posiadać stosowne wykształcenie zdobyte w szkole zawodowej, albo skończony kurs zawodowy.
Pretendent na stanowisko kamieniarza powinien mieć umiejętności obsługi maszyn oraz różnych urządzeń, które ułatwiają pracę w kamieniołomie. Ponieważ kamieniarze pracujący w kamieniołomach wydobywają kamień przy pomocy maszyn i potem poddają ich obróbce także z wykorzystaniem różnorakich urządzeń. Bloki skalne cięte są na płyty a potem polerowane w celu uzyskania połysku. Dzięki pracy kamieniarzy w zakładzie powstają różne elementy budowlane i tu częstokroć stosowane są skały osadowe. Kamieniarz tworzy też nagrobki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top