Dla zimowych podróży będą się nadawać kampery mające dodatkową izolację.

Wszelkie wycieczki w naszych czasach to przywilej bardzo wielu, nie jak dawniej, wybranych. Możemy jeździć w rozmaite strony, a ograniczają nas wyłącznie czas, pieniądze i wyobraźnia. Jednym z najbardziej ekonomicznych i bardziej ekscytujących sposobów podróżowania jest podróżowanie „na własną rękę”, bez udziału a także prowizji biur turystycznych, z samodzielnie wyznaczonymi szlakami na mapie, z swoim własnym lub wynajętym środkiem transportu, w towarzystwie albo samotnie, najlepiej z noclegiem pod namiotem, w hostelu lub w kamperze.

 

Kamper jest połączeniem dwóch najważniejszych i niezbędnych rzeczy każdej podróży – jest to środek transportu a także nocleg. Kampery kojarzą nam się przede wszystkim z rodzinnymi wakacjami na szerokich amerykańskich trasach ciągnących się wzdłuż piaszczystych pustkowi, jak w większości pokazywane to jest w filmach zza oceanu. Kampery nie są tak silną częścią kultury Europy, ale mają własne miejsce w standardach podróżowania. Przy podejmowaniu decyzji o tym, czy opłaca się kupić albo wypożyczyć kamper, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

 

Przede wszystkim grupa poruszająca się kamperem powinna mieć przynajmniej jednego doświadczonego kierowcę z prawem jazdy kategorii B (dla pojazdów do 3,5 ton) albo kategorii C/C1 (dla samochodów pow. trzech,pięć ton). Następnie warto sprawdzić, czy infrastruktura drogowa w miejscu, do jakiego się wybieramy, nadaje się do jazdy kamperem. Punkt ostatni to warunki pogodowe – dla zimowych podróży lepiej będą się sprawdzać kampery mające dodatkową izolację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top