Remont czterech kątów zawsze związany jest z bardzo wielką ilością rozmaitych śmieci.

Remont czterech kątów w każdej sytuacji powiązany jest z bardzo wielką ilością różnych śmieci. Wszelkie odpady budowlane w formie gruzu, opakowań po materiałach budowlanych, czy też niepotrzebne meble to tylko część śmieci, za które odpowiedzialność ponosi posiadacz lokalu. Zatem tuż przed zaczęciem remontu warto pomyśleć co należy z nimi uczynić.

Jak prawidłowo wywozić odpady budowlane?

Prostym oraz efektywnym wyjściem jest specjalny kontener na składowanie gruzu. Spółki które zajmują się wywózką a także utylizacją odpadków z remontów oferują specjalne kontenery na odpadki, które pozostawione koło budynku służą do gromadzenia śmieci budowlanych.

Po zapełnieniu wypożyczony kontener łącznie z całą zawartością odbierany jest poprzez przedsiębiorstwo, które wywozi takie odpady. Jest to dobre rozwiązanie dla wszelkich osób, które nie mają możliwości zorganizowania transportu odpadów z mieszkania samodzielnie.

Co należy zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Prócz odpadów budowlanych wiele osób decydujących się na remont chce wyrzucić zalegające meble. W tej sytuacji posiadacz posiada prawo wyłożenia śmieci na zewnątrz domu, ale tylko w dniu odbioru tak zwanych przedmiotów wielkogabarytowych przez przedsiębiorstwo komunalne. W przeciwnym razie konieczna jest organizacja transportu starych mebli we własnym zakresie. W wypadku mebli posiadacz może samemu wywieź wszelkie odpady do MPGK albo wypożyczyć specjalny kontener na meble. W takiej sytuacji dostawca kontenera zajmie się jego transportem.

Wysokie kary za nielegalny wywóz śmieci

Zarówno bez użyteczne meble, jak i śmieci budowlane konieczne muszą być gromadzone oraz utylizowane w wyznaczonych miejscach. Za pozostawienie śmieci w lesie, czy także na składowisku nielegalnym grozi bardzo wysoka grzywna finansowa.

Źródło: https://glosgdanska.pl/20201130348234/jak-szybko-i-tanio-pozbyc-sie-gruzu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top