Kostka granitowa, otoczaki czy kamień ogrodowy to materiały pochodzenia naturalnego.

Jeżeli poszukujesz sposobu na przemianę aktualnego wyglądu własnego ogrodu lub chcesz wprowadzić nowe elementy, które będą równocześnie dekoracyjne oraz funkcjonalne, to kamień ogrodowy, kostka granitowa a także otoczaki są tym co potrzebujesz. Od dosyć dawna kostka granitowa strzegom ma zastosowanie w wielu ogrodach, szczególnie tych w stylu chińskim czy japońskim

 

Jako naturalny materiał oraz bardzo wytrzymały o różnorodnej kolorystyce oraz fakturze, jest często stosowany w przydomowych ogrodach i nie tylko. Taki kamień może służyć nam do budowy nawierzchni, murków oporowych jak równieżobramowań oczek wodnych a także budowy skalniaków. Pojedynczy większych rozmiarów kamień ogrodowy ustawiony jako soliter też może stanowić nietuzinkową formę ozdobną. Otoczaki Interesujące zagospodarowania ogrodu pomogą nam stworzyć otoczaki. Otoczaki są kamieniami obrobionymi przez wodę, mające zaokrąglone krawędzie. W zależności od rodzaju skały z jakiej powstały, posiadają różne odcienie i cenę i fakturę. Otoczaki o małych rozmiarach idealnie sprawdzą się w formie ściółki na skalniku, na rabatach a także w ogrodach projektowanych w stylu japońskim. Większe otoczaki służą do wykończenia jeziorek, strumyków oraz fontann. Otoczaki mają szerokie zastosowanie przy gabionach.

 

Granit to skała pochodzenia wulkanicznego , powstaje z lawy dlatego też ma postać połączonych ze sobą kryształków. Dlatego kostka granitowa wyróżnia się niebanalnością oraz trwałością. Kostka granitowa jest materiałem mrozoodpornym, o małej nasiąkliwości wody i materiałem odpornym na ścieranie, toteż doskonale posłuży do wyłożenia alejek w ogrodzie jak również podjazdów. Kamień ogrodowy, otoczaki czy kostka granitowa to produkty pochodzenia naturalnego. Odpowiednio zastosowane nie tylko i wyłącznie dodadzą uroku naszemu ogrodowi ale również poprawią odczyn podłoża, wpłyną korzystnie na wzrost oraz wygląd roślin występujących w ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top