Technologia bezbłędnie pomaga nam w wielu sytuacjach.

Sędziwy wiek, dla każdego zdaje się być kłopotliwy przy konfrontacji pod kątem finansowym, lecz zwłaszcza pod względem zdrowotnym. Na szczęście żyjemy w dobie rozwiniętej technologii, która stara się zwyciężyć dużo chorób pojawiających się po sześćdziesiątce. Dlatego możemy pracować dłużej, widzieć lepiej i lepiej słyszeć. Przeprowadzone badania dotyczące słuchu mówią, że osoby przestrzegające zdrowej diety oraz spędzających co najmniej jedną godzinę dziennie ćwicząc, cierpią na dużo mniejszą ilość schorzeń związanych ze słuchem.

Badanie wykazało także, że osoby, które śpią 7-8 godzin, lepiej znosili zmiany dotyczące zaburzeń słuchowych. Okazuje się, że dosłownie właściwe warunki snu, mają wpływ na kondycję uszu. Ciągłe zatykanie ucha podczas snu, może skutkować za wysoką produkcją woskowiny usznej. Przez co ucho zaczyna zatykać się stopniowo, aż do całkowitej głuchoty. W późniejszym czasie konieczna będzie pomoc lekarza. Zjawisko to jest dość znane, lecz niestety w większości lekceważone przez wielu chorych. W przeprowadzonym badaniu tylko co szósty pacjent cierpiał na problemy ze słuchemkłopoty słuchowe. Jednak nie były one na tyle poważne, żeby podejmować decyzję o zakupie aparat słuchowy strzelno. Tylko dwóm % badanym, polecono, by wykorzystali aparaty słuchowe. Wskazanie lekarza zostało poparte indywidualnymi badaniami, jednak pacjenci stosowali go wyłącznie w sytuacjach dużego hałasu.

Technologia doskonale wspomaga nas w bardzo wielu obowiązkach. Jednakże nie zapominajmy, że jest ona jedynie środkiem zastępczym w większości naszego ciała i dlatego nie zastąpi w 100 % owoców z prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top