Dziś wiele wydawnictw proponuje warsztaty z social media.

Gdy Facebook rozpoczynał własną przygodę, nikt nawet w najśmielszych snach nie mógł przeczuć jego wielkiego sukcesu. Dla zwykłego internauty stał się komunikatorem z najbliższymi oraz znajomymi a dla marketingowców podstawowym narzędziem pracy. Aktualnie nie jedno wydawnictwo oferuje warsztaty z zakresu social media. Na nich uczą się, że właściwie każdy szczegół komunikacji jest ważny i że w świecie globalnej sieci nie ma miejsca na komplikacje.

 

Prowadzenie Facebook okazuje się być zawodem XIX wieku. Kiedy się zastanowimy troszkę szerzej nad określeniem social media, to w łatwy sposób dojdziemy do wniosku, że to twór „społeczny”. A przynajmniej posiadający taką otoczkę. Z tego powodu sprawa komunikacji w marketingu musiała przejść pewne przeobrażenie. Przedsiębiorstwa chcąc utrzymać zaangażowanie osobistych wielbicieli, zmuszone są do niebanalnych zagadek, rankingów, głosowań czy też innych przyciągających uwagę postów. Warto mieć na uwadze, że każda osoba mająca profil na przykład na Fb, ma złudne wyobrażenie, iż jest to jego prywatna „ziemia”, w sieci internet. To bardzo złe wrażenie, ale zmusza to marki, do prowadzenia komunikacji bardziej osobliwie. Publikowanie postów w social media powinno mieć charakter personalny. Firma musi mieć własnego ambasadora, który będzie relacjonował wszystkie wydarzenia w spółce.

 

Pomysłowość i zaangażowanie nie może mieć granic. Facebook to miejsce gdzie każdy ciekawy pomysł na nowych fanów oraz dzielenie się wrażeniami może okazać się viralowy. Zdjęcia powinny różnić się od palety kolorystycznej szablonu Facebooka. To dzięki temu nasze posty łatwiej rzucą się w oczy w trakcie przewijania milionów innych postów. Wszelkie zasięgi są wykonywane przez algorytm, jaki z chęcią wynagradza zdjęcia, na których znajdują się uśmiechnięte osoby. Traktujmy social media jak naszą osobistą służbową przestrzeń. Nawiązujmy przez nie kontakty z innymi markami. Dzielmy się komunikatami, oznaczajmy i sami dodawajmy komentarze. Tylko w taki sposób szybko osiągniemy internetowo-społeczny sukces.

Źródło: prowadzenie facebook Chełm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top