Efekty androgenne przy peptydach SARM są dużo mniejsze.

Właściwie każdy, kto kiedyś interesował się kulturystyką oraz sportem oraz starał się zbudować sylwetkę sportowca, słyszał o wielu środkach wspomagających osiągnięcie takiej sylwetki. Peptydy SARM są właśnie takimi środkami, które w ostatnim czasie osiągnęły dużą popularność. Czy da się je stosować bezpiecznie, bez efektów ubocznych?

 

Na początku zastanówmy się czym właściwie są te peptydy. Z angielskiego to skrót od „Selective Androgen Receptor Modulators”, co tłumacząc na język polski oznacza selektywny modulator receptorów androgenowych. Działanie tych peptydów podobnie jak w przypadku takich sterydów jak testosteron ma charakter anaboliczny, lecz co istotne efekty androgenne w przypadku peptydów SARM są dużo mniejsze.

 

To niewątpliwie ogromna ulga dla ludzi, którzy boją się o problemy hormonalne oraz ginekomastię. Ponadto co interesujące, peptydy SARM tak samo jak testosteron wyeksponują i wzmocnią mięśnie a dodatkowo sprawią, iż nasze kości będą mocniejsze a oprócz tego dodadzą nam więcej sił, ale nie musimy się obawiać przy ich stosowaniu takowych niechcianych efektów jak choćby obniżenie głosu czy występowanie zmian na skórze. Stosując peptydy SARMy zazwyczaj boimy się, czy ich przyjmowania nie przypłacimy zdrowiem. Jak słusznie zauważają specjaliści w tej dziedzinie, bardzo ważne jest to aby stosować je pod czujnym okiem specjalisty, który odpowiednio dobierze nam dawki oraz zatroszczy się o to, aby do minimum ograniczyć skutki uboczne. Peptydy SARM są świetnym rozwiązaniem dla osób, które marzą o sylwetce kulturysty. Trzeba tylko mieć na uwadze ich bezpieczne dawkowanie oraz zamawiać je u poleconych sprzedawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top