Planowanie sobie każdego dnia na papierze może wydawać się niezbyt fajnym rozwiązaniem…

Rok akademicki – jak zaplanować swój czas

Prawie że każdy student miał sytuacje, kiedy brakowało mu wystarczającej ilości czasu, a kolokwium już się zbliżało. Niestety sporej ilości studentów zmaga się z prokrastynacją i niespecjalnie wiedzą co z tym zrobić aby się tego pozbyć. Na szczęście istnieje rozwiązanie, jest ono niezmiernie proste, ale mało osób ma chęci z takiego rozwiązania skorzystać. Mowa tutaj o rzeczy zwanej planner.

Planner akademicki 2020/21

Planowanie sobie dnia na kartce papieru może wydawać się niezbyt atrakcyjnym pomysłem, wizja przesiadywania przed notatnikiem wydaje się bardziej przeszkadzać w ciekawym spędzaniu swojego wolnego czasu, niżeli pomagać. Jednak sporej ilości uczniów i studentów traci wielką ilość swojego czasu na organizację tego co mają robić, przez co przeważnie zaczynają się miotać podczas pracy oraz tracą niepotrzebnie czas na próbę ogarnięcia całości. Wystarczy jednak przeznaczyć 15 min dziennie na to, żeby rozplanować sobie w plannerze swój dzień, spowoduje to, że na pewno niczego nie zapomnimy i będziemy dokładnie od razu wiedzieć co mamy robić.

Użyteczność plannerów      

Nie każdy wie o tym, ale spora większość wielkich ludzi od dawna korzystała z tej techniki. Możemy tutaj wspomnieć Immanuela Kanta, który (jak mówi żart) miał tak dobrze zorganizowany każdy dzień, że ludzie z otoczenia regulowali zegarki zależnie od tego, gdy wychodził do parku na spacer. Aczkolwiek prawdą jest, iż Kant miał dokładnie zaplanowany dzień a także rozpisany dokładny jego plan w swoim dzienniku, który był zwyczajnie jak planner. Używając tej metody planowania czasu, będziemy mogli być w 100% pewni, że obudzimy się ze zdanymi egzaminami a także dość znaczną ilością czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top