Mamy wielkie szczęście, że żyjemy dobie, gdzie ortodoncja jest tak zaawansowaną dziedziną jeśli chodzi o stomatologię.

Mamy ogromne szczęście, że przyszło nam żyć w czasach, w których ortodoncja jest tak rozwiniętą dziedziną dentystyczną. Szybki rozwój określonych nauk dentystycznych, jakimi jest między innymi ortodoncja, jest wybawieniem dla osób zmagających się z przeróżnymi wadami zgryzu. Powody wad uzębienia są różnorodne zależnie od pacjenta.

Pewna część osób z wadami zgryzu, z którymi uporać się może jedynie ortodoncja, urodziła się już z tym defektem. Mają miejsce przypadki pacjentów, u których doszło, częstokroć w wyniku wypadku lub jakiegoś urazu doszło do zniekształcenia szczęki. W obu przypadkach z pomocą przychodzi do tych osób ortodoncja oraz aparaty stałe. Aparaty, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, które możemy wyjmować w dowolnym momencie, wyróżniają się tym, iż są przymocowane do uzębienia na dłuższy czas i nie ma możliwości ich zdejmowania w trakcie spania lub posiłku. Przed podjęciem decyzji o nałożeniu stałego aparatu należy pójść do stomatologa w celu wypełnienia ubytków w uzębieniu a dodatkowo wyleczenia chorych zębów, jeśli ich stan tego wymaga.

Nie będzie bowiem możliwość założenia aparatu stałego na zęby, które nie zostały wyleczone. Decydując się na skorygowanie uzębienia przy użyciu aparatu stałego, należy liczyć się z koniecznością odbywania regularnych kontroli w gabinecie ortodontycznym, który każdego miesiąca reguluje rozstawienie określonych zamków. Higiena zębów podczas noszenia aparatu stałego wymaga naprawdę skrupulatności, ponieważ to właśnie od niej uzależniony jest stan uzębienia po zdjęciu aparatu.

Źródło: ortodoncja Chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top